iPhone/iPad/iTouch

Öncelikle ayar dosyasını sunucumuzdan yükleyebilmeniz için GPRS / 3G / veya bir kablosuz ağ üzerinden internete bağlı olmalısınız. Cihazınızdan şu adrese giriniz: http://eduroam.ege.edu.tr/iphone

Adrese bağlandığınızda aşağıdaki resimde görüldüğü gibi yeni bir profil yüklemeniz istenecektir. "Yükle" butonuna basınız.

Açılan uyarı penceresinde "Şimdi Yükle" butonuna basınız.

Profil yüklendikten sonra Kullanıcı adınız sorulacaktır. Burada, akademik personel için e-posta adresinizi (ad.soyad@ege.edu.tr) ve şifresini, öğrenciler için öğrenci e-posta adresinizi (ogrencino@ogrenci.ege.edu.tr) ve şifre olarak TC.Kimlik No. yazınız. Ardından Sonraki butonuna basınız.

Gelen yeni ekranda parolanız sorulacaktır. Akademik personeliçin E-posta adresinize ait olan şifrenizi; öğrenciler için TC.Kimlik No. yazarak "Sonraki" butonuna basınız.

Sertifika Doğrulanmadı yazan bir uyarı ile karşılaşırsanız, "Kabul et" butonuna basıp geçiniz. Böylece sertifika yüklenmiş olacaktır. Son olarak Bitti butonuna basınız.

Daha sonra Ayarlar menüsüne dönerek Wi-Fi bağlantılarına geliniz. Eğer egekablosuz ağına bağlı iseniz, bu ağı seçerek Unut butonuna basarak bağlantınızı durdurunuz.

Bu işlemden sonra Ayarlar menüsüne dönerek Wi-Fi bağlantılarına geliniz ve listeden eduroam seçerek Bağlan butonuna basınız.