Windows XP

İlk olarak buraya tıklayarak, SECUREW2 programını bilgisayarınıza kaydediniz. Kaydettiğiniz dosyaya çift tıklayarak kurulumu başlatınız. Kurarken hazır gelen ayarlarda bir değişiklik yapmadan ilerleyerek kurulumu tamamlayınız. Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra aşağıdaki ayarları yapınız.
Kablosuz ağ bağlantıları penceresini açınız (Başlat-Ayarlar-Ağ bağlantıları-Kablosuz Ağ). Bu pencerede sol taraftaki 'ilgili görevler' kısmındaki 'Gelişmiş ayarları değiştir' linkine tıklayınız.

Kablosuz ağ bağlantısı özellikleri penceresi açılacaktır. Bu penceredeki sekmelerden 'Kablosuz Ağlar' sekmesine tıklayınız. Kablosuz Ağlar sekmesi aşağıdaki resimde göründüğü gibidir. 'Ekle' butonuna tıklayınız.

Kablosuz ağ ekleme penceresi açılacaktır. 'İlişkilendirme' sekmesinde;
  Ağ adı (SSID): eduroam
  Ağ Kimlik Doğrulaması : WPA2
  Veri Şifreleme: AES
resimdeki gibi doldurup, yukarıdaki 'Kimlik Doğrulama' sekmesini tıklayınız.

'Kimlik Doğrulama' sekmesinde :
  EAP türü : SecureW2 EAP-TTLS
seçin. Aşağıdaki iki kutu seçili olmayacaktır. Sonra 'Özellikler' butonuna tıklayın.

SecureW2 Configuration penceresi açıldığında 'Yapılandır' butonuna tıklayınız.

'Bağlantı' sekmesini resimdeki gibi ayarlayınız.

'Sertifikalar' sekmesini resimdeki gibi ayarlayınız.

'Doğrulama' sekmesinde ilk kutuda 'PAP' seçiniz.

'Kullanıcı hesabı' sekmesinde eğer her seferinde şifre sorulmasını istemiyorsanız mail adresinizi ve şifrenizi yazınız.
Akademik personel için e-posta adresi (ad.soyad@ege.edu.tr) ve mail şifresi, öğrenciler için öğrenci e-posta adresi (ogrencino@ogrenci.ege.edu.tr) ve şifre olarak TC.Kimlik No. girilmelidir. 'Tamam' butonuna basıp, tekrar 'Tamam' butonuna basarak diğer pencereyi de kapatınız. Diğer iki pencereyi de 'Tamam' butonlarından kapatınız. Bundan sonra Kablosuz ağlar listesindeki eduroam'a tıklayarak internete bağlanabilirsiniz.